Ana pobijedila Urszulu Radwansku u kvalifikacijama za Indian Wells

0

Ana je preskočila prvu prepreku te stigla na korak do plasmana u glavni turnir velikog WTA turnira u Indian Wellsu, a ta prva prepreka u kvalifikacijama bila je ni manje, ni više nego Poljakinja Urszula Radwanska, nekoć 29. tenisačica svijeta, danas 123. na svjetskoj rang listi, ali igračica koja je novu, 2015. godinu počela dobro zbog čega je na kladionicama slovila kao favorit protiv sedam godina mlađe, 17-godišnje Dubrovkinja, danas 99. na svjetskoj rang listi. Međutim, unatoč tome što je Radwanska bila favorit, davali su joj duplo veće izglede za pobjedu, Ana je slavila s 2:0. U setovima 6:4 i 7:6 (9) za malu iz Lapada.

Zanimljivo, prvu veliku pobjedu u seniorskoj konkurenciji Ana je ostvarila s 15 godina baš protiv Urszule Radwanske. Bilo je to prije dvije godine u Izraelu, u FED Cupu. Uzvratila je Poljakinja prošle godine na US Openu, u 1. kolu kvalifikacija posljednjeg Grand Slam turnira sezone. Novi odlazak Ane Konjuh na američko tlo i opet novi ogled protiv Urszule Radwanske na startu kvalifikacija. Sad Dubrovkinja vodi s 2:1 u međusobnim ogledima.

Meč? U prva dva gema prvog seta obje su imale break loptu, ali nisu uspjele oduzeti servis. U trećem gemu je Ana imala dvije takve prilike, ali ni tada ništa od breaka. Tek u šestom gemu prvi break. Uspjelo je Radwanskoj (Ana je u gemu spasila prve dvije break lopte, ali ne i treću). Srećom, izgubljeno je Ana odmah vratila te potom bez izgubljenog poena stigla do 4:4. Nakon toga još je jednom oduzela servis Poljakinji (iskoristila drugu break loptu) te servirala za set. Izborila dvije set lopte. Iskoristila prvu.

U drugom setu Radwanska je u četvrtom gemu prva stigla do break prilike, i to ih je izborila tri. Iskoristila je prvu te povela s 3:1. U petom gemu Ana nije iskoristila dvije break lopte te je Radwanska otišla na 4:1. Ali, vraća se Ana s tri gema u nizu. U sedmom gemu je vratila izgubljeno. U tie breaku drugog seta Radwanska je povela s 3:0, potom imala 4:2, 5:3 i 6:5. Servirala za set, ali je Ana dobila oba poena na njen servis nakon čega je servirala za meč. Radwanska je spasila prvu meč loptu, potom stigla do nove set lopte. Sevirala, ali opet nije uspjela. Ana je izjednačila na 8:8. Potom je Radwanska povela s 9:8. Ana je servirala, izjednačila na 9:9, potom dobila i iduća dva poena te otišla dalje zaradivši 20 svjetskih bodova.

Suparnica u posljednjem, 2. kolu kvalifikacija Ani će biti u utorak, 10. ožujka 29-godišnja Čehinja Lucie Hradecka, koja je s 2:1 (6:4, 2:6, 6:4) u setovima dobila Alexandru Panovu.